
Manapság sokan használunk különböző közösségi felületeket (pl. Facebook, Instagram stb.), melyeken folyamatosan özönlenek velünk szembe a gyönyörűbbnél gyönyörűbb fényképek, sokszor azt sugallva, hogy az emberek többsége – beleértve az ismerőseink jelentős részét is – milyen boldogan él a családjával, a párjával, vagy akár szingliként. Semmi gondjuk nincsen. Jelentős részüket még az idő vasfoga is megkíméli, hiszen csúcsformában vannak. Szerencséseknek tartjuk őket, hogy folyamatosan szuper programokon, utazásokon vesznek részt, az egész életük szinte móka és kacagás.
Sokszor, ha csak felületesen ismerünk valakit a való világban (pl. iskolában, edzésen, templomban, boltban találkozunk) is hasonló érzéseink lehetnek. Gyönyörű, boldog család, menő ház és autó, mesés nyaralások.
De vajon a szomszéd(ok) kertje valóban mindig zöldebb? Vagy náluk is vannak foltok a gyepen, csak azok nem láthatóak mások számára?
Reméljük tényleg nagyon sok ember olyan csodálatos életet él, mint amilyet mutat magáról. Azonban nem egy családot ismerek, akik kívülről irigylésre méltó életet élnek, a közösségi felületeken is ezt a képet erősítik magukról, majd amikor kicsit közelebbről is megismerkedtünk, kiderült, hogy komoly nehézségekkel küzdenek, többüknek a házassága válságban, a gyermekeikkel a kapcsolatuk pedig leginkább semmilyenek nevezhető, a látszólagos jólét mögött pedig komoly hitelek húzódnak meg.
Amiért az egész témát felhoztam az az, hogy felhívjam a figyelmedet arra, hogy érdemes mindig helyén kezelni a dolgokat. Ha így teszel, semmi gond nincs azzal, hogy mások meseszerű életét nézegeted. A baj akkor kezdődik, ha néhány külső benyomás alapján – nem biztos, hogy mindig helyesen – ítéled meg a többiek élethelyzetét és emiatt elkezded egyre rosszabbul érezni Magad a bőrödben, rosszabbnak ítéled meg a párkapcsolatodat, mint valójában, stb. Vagy amikor rendszeresen nyomasztani kezd az, hogy Rajtad kívül mindenki boldogan él, sokan csinosabbak, szerencsésebbek Nálad, és a Te életed az Övékéhez képest jelentéktelen, értéktelen.
Érdemes egy pillanatra átgondolni a baráti körödet, van olyan közöttük, akikről tudod, hogy (akár komolyabb) problémákkal küzdenek, de kifelé csak a szépet mutatják magukról?
A másik kérdés, amin érdemes kicsit elidőzni: Vajon bárkivel el mernéd-e cserélni az életedet, aki a közösségi oldala alapján nagyon boldogan él, úgy, hogy előzetesen nem tudod azt megnézni belülről teljeskörűen, hogy ellenőrizd, valóban úgy telnek-e a napjai, ahogy mutatja?
Ahelyett, hogy mások csodálatos élete után sóvárognál, jobban teszed, ha inkább a sajátodon dolgozol, hogy az minél boldogabb legyen! Ehhez kívánok Neked sok szeretetet, erőt, bátorságot és azt, hogy a legkisebb dolgokban is képes legyél meglátni a szépet, pozitívumot!
Ha van kedved, írd meg hozzászólásban, hogy jártál-e már úgy, hogy valakik életét csodaszépen csillogónak érezted, majd rájöttél, hogy ez csak a látszat, illetve, hogy látatlanba bárkivel mernél-e életet cserélni, aki boldognak tűnik a fotói alapján!
Ha elakadással küzdesz és szeretnéd kipróbálni, hogy vajon tudnálak-e támogatni a megoldásod kulcsának megtalálásában, keress bizalommal, és egyeztetjük az első ingyenes konzultáció időpontját!
